• OSP 30" Truck Pack Utility Equipment ATA Transport Road Tour Case - TP4524-30
OSP
In stock, ready to ship!
Sale price
Regular price
Sale Sold out
  • Ach Direct Debit
  • Amazon
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Diners Club
  • Discover
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Mastercard
  • PayPal
  • Shop Pay
  • USDC
  • Visa
Description
FEATURES:
  • 3/8" Plywood w/Black Laminate
  • Tongue & Groove Metal Railing
  • Industrial Rivets
  • Industrial Latches
  • Industrial Spring-Loaded Handles
  • Pro-Style Lid Stays
  • Pro-Style Square Corners for maximum space usage
  • Inside Lined With Hard Foam Rubber
  • 4" Caster Wheels
OUTER DIMENSIONS:
  • 29-1/2 in tall X 45 in wide X 24 in deep (w/ casters)
  • 24 in tall X 45 in wide X 24 in deep (w/o casters)
INNER DIMENSIONS:
  • 43.25"(W) x 22.25(D) x 22.25"(H, caster cups extend approx 1" depth inside top cabinet lid)